مقالات پلی اتیلن

جدیدترین مقالات پلی اتیلن، دانستنی های لوله های پلی اتیلن، کاربرد لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن سنگین HDEP

لوله پلی اتیلن سنگین در حوزه وسیعی از خطوط لوله شهری، صنعتی، دریایی، حفاری و کشاورزی به کار می روند. از HDEP در انواع محصولات تجارتي، لوله‌های انتقال آب فشار قوی , لوله انتقال فاضلاب و مجراها استفاده مي‌شود.

لوله پلی اتیلن PE100

لوله پلی اتیلن PE100 نسل سوم از لوله‌های پلی‌اتیلن است. انواع ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی، عمر مفید ۱۰۰ ساله، نصب آسان و نشتی صفر باعث شده است که استفاده از انواع لوله پلی‌اتیلن PE100 بسیار رایج باشد.

مزایای لوله پلی اتیلن PE100 به PE80

تفاوت لوله پلی اتیلن PE100 و لوله پلی اتیلن PE80 را می توان به تفاوت از نظر دانسیته کمتر مواد پلی اتیلنی PE80 نسبت به مواد پلی اتیلنی PE100 دانست. این تفاوت باعث افزایش وزن بیشتر لوله پلی اتیلن PE80 در هر متر می شود.

با انواع پلی اتیلن آشنا شوید

پلی اتیلن سبکLDPE از اتیلن گازی تحت فشار بسیار بالا و دمای بالا در حضور اکسیدهای آغازکننده تشکیل می شود. این فرایند به تولید یک ساختار پلیمری شامل شاخه های کوتاه و بلند منجر می شود.

آشنایی با انواع لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن آبیاری در مزارع و گلخانه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد .لوله پلی اتیلن آبیاری انواع مختلفی دارد. پلی اتیلن سنگین که از نفت خام بدست می آید، پلی اتیلن سبک که با تعداد زیادی شاخه های کوتاه در ساختار خود شناخته می شود و...

آبیاری تحت فشار و انواع آن

یکی از روش های آبیاری، آبیاری تحت فشار می باشد که بر دو نوع تقسیم می شود: آبیاری بارانی و آبیاری قطره ای.در ادامه به توضیح محاسن و معایب روش های آبیاری تحت فشار و نقش لوله پلی اتیلن در آبیاری تحت فشار می پردازیم.

انواع لوله های پلی اتیلن و کاربرد آنها

لوله های پلی اتیلن در سایزهای مختلفی تولید و عرضه می شوند که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارد. در ادامه با سایزهای مختلف لوله پلی اتیلن و کاربرد لوله های پلی اتیلن در انواع سایزها آشنا می شوید. همچنین لوله های پرمصرف در کیاپلیمر مشخص شده است.

اهمیت استفاده از لوله پلی اتیلن

تغییرات آب و هوایی و افزایش جمعیت و دمای کره‌ی زمین باعث کاهش منابع آب و نیاز روز افزون بشر به آب شده است. به دلیل اینکه لوله ی پلی اتیلن مانع تبخیر آب می شود می تواند جایگزین مناسبی برای روش‌های سنتی باشد.

لوله پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن یا polyethylene که به اختصار PE نامیده می شود از جنس پلاستیک انعطاف پذیر میباشد.امروزه از لوله های پلی اتیلن در بخش های مختلفی مثل کشاورزی، لوله کشی آب، فاضلاب و خطوط لوله کشی گاز و ... استفاده می شود.

روش های اتصال لوله های پلی اتیلن

روش های اتصال لوله های پلی اتیلن

آزمون های استاندارد لوله های پلی اتیلن

آزمون های استاندارد لوله های پلی اتیلن

استانداردهای لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن، پرکاربردترین لوله های صنعتی هستند. این لوله ها به دلیل داشتن ویژگی های برجسته ای که دارند مورد توجه صنایع بسیاری واقع شده اند. مانند سایر محصولات پلیمری، این لوله ها نیز باید مطابق با استانداردهای جهانی طراحی و تولید شوند. لوله های پلی اتیلن با گرید تجاری PE80 و PE100 مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 14427، استاندارد DIN 8074 آلمان و ISO 9001 تولید می شوند.

لوله های زهکشی

لوله زهکش نوعی لوله با سوراخ های ریز است که در سطح و یا زیر زمین نصب شده و رطوبت اضافی را به خود جذب می کند. لوله زهکشی یکی از انواع لوله‌های پرکاربرد برای مزارع کشاورزی، اطراف ساختمانها، پل ها، جاده ها، زمین های ورزشی و … است.

تجهیزات خط تولید لوله پلی اتیلن

خط های تولید لوله پلی اتیلن از قطعات و ماشین آلات مختلفی تشکیل می شود که به ماشین آلات ابتدای خط و انتهای خط تقسیم می شوند. تمامی این تجهیزات بر روی خط تولید لوله پلی اتیلن از اهمیت بالایی برخوردار هستند و هر کدام وظیفه ای را انجام می دهند که در کیفیت محصول نهایی تاثیر خواهند داشت و وجود همه آنها الزامی است.

Copy Right 2018 - 2021 Design By Moeinnet Group